Styrelsen

Naturskyddsföreningen Dalarnas styrelse består av en representant från varje krets (lokalförening), några resurspersoner, ordförande och en Fältbiolog-representant. Här hittar du kontaktuppgifter till oss:

Länsordförande Mattias Ahlstedt, 0730-39 54 61
mattias.ahlstedt@naturskyddsforeningen.se

Vice ordf. Ledamot Mora Ulf Jernberg, 070-176 37 89,
ulf.jernberg@telia.com

Kassör Gun Kallur, 070-545 62 24

Ledamot Rättvik Margareta Wikström, 070-668 71 46,
margareta.wikstrom@naturskyddsforeningen.se

Ledamot Gagnef Pelle Florell, 070-328 23 83,
pelle.florell@gmail.com

Ledamot Falun Gunilla Roos, 070-401 61 00,
guro.bod@gmail.com

Ledamot Säter Karin Koppla, 070-280 96 30,
karin.koppla@gmail.com

Ledamot Avesta Hannes Willner,
hannes.willner@gmail.com

Ledamot Älvdalen Vakant

Ledamot Hedemora Johan Hallberg, 0225-137 22,
johan.hallberg@ltdalarna.se

Ledamot Västerbergslagen Monika Utter, 070-581 34 60,
monutt17@gmail.com

Ledamot Leksand Vakant

Ledamot Borlänge Carl Delbom, 073-677 24 44,
carldelbom@gmail.com

Ledamot Orsa Birgitta Blomberg Quintino, 076-786 21 50,
birgittaquintino@onasa.com

Ledamot Vansbro Thord Lindqvist, 076-788 86 03,
thordlinkan@gmail.com

Fältbiolog Vakant